پیام شهروند

سلام یک خواهشی ازاستاندار محترم دارم تانسبت به مشکلات ونظرات مردم .به مدیران محترم دستورفرمایند.رسیدگی شود

ضمن تشکر از خدمات شهرداری چه خوب است نسبت به کاشت نهال و درخت مخصوص پارک مثل چنار در پارک توحید اقدام شود چون درختان انار علاوه بر اینکه دیگر تقریباً از بین رفته اند مناسب پارک نمی باشد

سلام مدتهاست روشنایی تقاطع غیر همسطح غدیر ورودی از سمت شوکت آباد لامپ هایش سوخته اداره کل راهداری اقدام نمایند

باسلام جناب اردکانیان وزیر محترم نیرو ایا شماکه نطق بر خوردن یک وعده غذایی مردم میکنید ،ایا خانواده محترمتان میتوانند فقط ۲۴ساعت مثل مردم عادی زندگی کنند تا چه برسد به تناول کردن یک وعده غذایی ، به راستی که عدالت و حق با علی ابن ابیطالب دفن شد

با سلام چرا اداره اوقاف تکلیف تنظیم اسناد مستاجرین خیابان بهمن و ظفر رو مشخص نمیکنن و با بهانه های واهی و بدون استدلال قانونی مردم را سرگردان نگه داشتن ما مالکین که پول دادیم و ملکی رو خریدیم چه گناهی کردیم که سوخته دعوای هییت مدیره قدیم و جدیم بشویم بی زحمت مسئولین اوقاف پاسخگویی نمایند

wfn_ads

نیازمندی

فروش ماشین 405 مدل 98 بدون رنگ 09353000000

به یک منشی جهت کار در شرکت نیازمندیم

به چند نفر خدمه برای کار در رستوران نیازمنیدم 09353000000

استخدامی شرکت آب تهران بزرگ برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مراجعه کنید

به یک استاد کار نیازمنیدم 09353000000

به یک کارگر ساده نیازمندیم
09353000000

رئیس سابق فراکسیون ورزش مجلس: اساسنامه باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال پر از تناقض است

امیدوار رضایی در گفت و گو با برنامه چهار چهار دو رادیو جوان درباره انتخاب‌های وزارت ورزش و جوانان برای مدیرعاملی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال اظهار داشت: همه افراد با نیت خیر و برای خدمت کردن وارد این باشگاه‌ها می‌شوند اما اشکالات اساسی در این تغییرات و مدیریتی که از بالا اعمال می‌شود وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه تغییراتی که شامل اشکالات می‌شود از ۳ جنبه قابل بررسی است بیان کرد: مورد اولی که باید به آن دقت کرد این است که استقلال و پرسپولیس شرکت‌های دولتی هستند؛ شرکت فرهنگی ورزشی خاص استقلال و شرکت فرهنگی ورزشی عام پرسپولیس در سال ۸۷ این شرکت‌ها از مؤسسه فرهنگی ورزشی به شرکت تبدیل شدند و دارای اساسنامه‌ای بودند که در آن رئیس سازمان تربیت بدنی (وزیر ورزش) اختیار عوض کردن مدیر عامل را داشته است.

رضایی ادامه داد: نکته قابل توجه این است که آن اساسنامه باطل شده است اما متأسفانه وزارت ورزش و جوانان هنوز بر اساس سازمان تربیت بدنی و اساسنامه مؤسسه عمل می‌کند

این درحالی است که در سال ۸۷ به دلیل فشار AFC که باید، مطابق قانون تجارت عمل کرده و شرکت تشکیل دهند؛ این دو باشگاه تابع قانون تجارت شده و اساسنامه شرکتی به خود گرفتند. در این اساسنامه صراحتاً عنوان شده است که برای تغییرات هیئت مدیره باید مجمع عادی تشکیل شود.

رئیس سابق فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر به ثبت شرکت‌ها مراجعه کنید، لیست سهامداران شرکت فرهنگی ورزشی استقلال به نمایندگی علی آبادی و دانشجو است گفت: از زمان گذشته تا کنون این لیست تغییری نکرده است چراکه وزارت ورزش طبق اساسنامه قبلی عمل می‌کند و باید در روزنامه کیهان اگهی داده و دستور جلسه مشخص شود همچنین صراحتاً اعلام شود که جلسه برای تغییر هیأت مدیره است و با حضور همه سهامداران هیئت مدیره جدید تشکیل شود بنابراین اشکال بر اساس تخلفی است که در اساسنامه این شرکت‌ها صورت می‌گیرد.

وی خلاف عمل کردن در ماده ۵۴ و ۵۵ قانون مدیریت خدمات کشوری را اشکال دوم تغییرات برشمرد و عنوان کرد: شرکت‌های دولتی از جمله استقلال طبق قانون دستگاه اجرایی محسوب می‌شوند. در این دستگاه‌ها پست‌های حرفه‌ای باید مشخصات خاصی از جمله تخصص، تجربی و رشد سلسله مراتبی را داشته باشند و به دلیل وجود فرهنگ بی قانونی در کشور سبب می‌شود تا این مسائل رعایت نشود و مجلس باید از قانونی که خودش تصویب کرده است دفاع نماید.

رضایی افزود: مدیر شایسته، پایدار، متخصص و متعهد فردی است که اهل تفکر و برنامه ریزی باشد. نمی‌توان هرکسی را شبانه برای دستگاه بزرگی مانند استقلال و پرسپولیس انتخاب کرد.

رئیس سابق فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هیئت مدیره ها ترکیبی از افراد اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و ورزشی است گفت: در هیئت مدیره ها جمعی از چند بعد وجود دارد چراکه باشگاه چند بعدی است.

وی درباره نامه ارسال شده در سال ۹۰ به وزارت ورزش بیان کرد: در این نامه من نوشته بودم که بر اساس قوانین، وزارت ورزش و دولت باید کمک کنند تا شرایط حرفه‌ای که AFC اعلام کرده است از جمله زمین اختصاصی مسابقه، حسابرسی شفاف و هیأت مدیره مستقل داشته باشد و با حاصل شدن این شرایط باشگاه‌ها حرفه‌ای می‌شوند و اگر این اتفاق نیافتد نمی‌توانند مجوز حرفه‌ای داشته باشند بنابراین ما اکنون باشگاه حرفه‌ای نداریم.

رضایی در پایان تصریح کرد: زمانی که دولت قرار است پول بپردازد اعلام می‌کند که به دلیل حرفه‌ای بودن این امکان را ندارد. طبق سیاست‌های کلی اصل ۴۴ وزارت ورزش حق ندارد باشگاه داری کند. چرا استادیوم آزادی دست این وزارتخانه است؟ این درحالی است که می‌تواند با در اختیار قرار دادن این ورزشگاه به دو باشگاه پرسپولیس و استقلال آنان را به درامدزایی رسانده و توانمند کرده تا پس از حرفه‌ای شدن روی پای خود بایستند. از طرف دیگر در بودجه سالانه این دو باشگاه جزو شرکت‌های سودده دولتی هستند و این تناقضات به خوبی قابل لمس هستند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پایگاه تحلیلی خبری تعاون

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور