پیام شهروند

سلام یک خواهشی ازاستاندار محترم دارم تانسبت به مشکلات ونظرات مردم .به مدیران محترم دستورفرمایند.رسیدگی شود

ضمن تشکر از خدمات شهرداری چه خوب است نسبت به کاشت نهال و درخت مخصوص پارک مثل چنار در پارک توحید اقدام شود چون درختان انار علاوه بر اینکه دیگر تقریباً از بین رفته اند مناسب پارک نمی باشد

سلام مدتهاست روشنایی تقاطع غیر همسطح غدیر ورودی از سمت شوکت آباد لامپ هایش سوخته اداره کل راهداری اقدام نمایند

باسلام جناب اردکانیان وزیر محترم نیرو ایا شماکه نطق بر خوردن یک وعده غذایی مردم میکنید ،ایا خانواده محترمتان میتوانند فقط ۲۴ساعت مثل مردم عادی زندگی کنند تا چه برسد به تناول کردن یک وعده غذایی ، به راستی که عدالت و حق با علی ابن ابیطالب دفن شد

با سلام چرا اداره اوقاف تکلیف تنظیم اسناد مستاجرین خیابان بهمن و ظفر رو مشخص نمیکنن و با بهانه های واهی و بدون استدلال قانونی مردم را سرگردان نگه داشتن ما مالکین که پول دادیم و ملکی رو خریدیم چه گناهی کردیم که سوخته دعوای هییت مدیره قدیم و جدیم بشویم بی زحمت مسئولین اوقاف پاسخگویی نمایند

wfn_ads

نیازمندی

فروش ماشین 405 مدل 98 بدون رنگ 09353000000

به یک منشی جهت کار در شرکت نیازمندیم

به چند نفر خدمه برای کار در رستوران نیازمنیدم 09353000000

استخدامی شرکت آب تهران بزرگ برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مراجعه کنید

به یک استاد کار نیازمنیدم 09353000000

به یک کارگر ساده نیازمندیم
09353000000

تخت‌روانچی: شرایط در دولت بایدن تغییر نکرده/ هیچ مذاکره‌ای با آمریکایی‌ها نداشته‌ایم

مجید تخت‌روانچی به یورونیوز گفت: «حتی هنوز تغییری در محدودیت‌های شخص او در نیویورک پدید نیامده است.»

تخت‌روانچی در پاسخ به این سؤال که “آیا زمان ضرب‌الاجل ایران برای خروج از پروتکل الحاقی تغییر کرده است؟” اظهار داشت: قبل از اینکه به سؤال شما پاسخ دهم باید بگویم که ما گزارش‌های متعدد آژانس را داریم که کاملاً نشان می‌دهد همکاری ایران با آژانس به‌صورت کامل انجام شده است.
وقتی که ایالات متحده به‌صورت غیرقانونی از برجام خارج شد، دیگر کشورهای باقیمانده در برجام به ما اصرار داشتند که رفتاری مشابه آمریکا نکنیم و از توافق خارج نشویم چرا که آنها خسارت‌های ایران را جبران می‌کنند.
ما یک سال برای این منظور صبر کردیم اما در عمل اتفاقی نیفتاد، همان زمان دولت ایران تصمیم گرفت به‌صورت چندمرحله‌ای تعهدات خود را کاهش دهد، البته همین امر هم بر مبنای بند 36 برجام صورت پذیرفت، از سوی دیگر مجلس هم مدت‌ها در این خصوص بحث‌ کرده بود که چه راهکارهایی در قبال این وضعیت انجام دهد و در نهایت این قانون تصویب شد. بر اساس این قانون ما تعهداتی در چارچوب قوانین کشوری داریم. بر اساس این قانون ما باید گام‌ها را برداریم که البته برخی از آنها مثل غنی‌سازی 20درصدی را شروع کردیم. مرحله بعدی آن که قرار است 21 فوریه اتفاق بیفتد همان‌طور که شما اشاره کردید این است که اگر تا آن زمان مطالب مجلس محقق نشود دولت باید به اجرای پروتکل الحاقی پایان دهد، ضمن اینکه توجه داشته باشید که همین هم طبق برجام اقدامی داوطلبانه از سوی ایران بوده است.

نماینده ایران در سازمان ملل در پاسخ به این سؤال یورونیوز که “آیا این یعنی به این معناست که بعد از آن تاریخ نظارت‌های آژانس ادامه دارد اما اجرای پروتکل الحاقی متوقف می‌شود؟” پاسخ داد: بله، همین‌طور است، شرایط برمی‌گردد به پیش از توافق برجام، یعنی ما در چارچوب پادمان و ان‌پی‌تی به تعهدات خود عمل می‌کنیم و بر همین اساس هم مأموران آژانس در ایران حضور خواهند داشت.

تخت‌روانچی در پاسخ به این سؤال که “انتظار شما از آمریکا چیست؟ اگر مثلاً واشنگتن گام مثبتی انجام دهد که نشان‌دهنده تغییر راهبرد کلی این کشور در قبال ایران باشد برای ایران کافی نخواهد بود؟” اظهار داشت: مصوبه مجلس مشخص است. ما همیشه گفته‌ایم آمریکا باید به برجام برگردد، یعنی باید به اجرای تعهداتش در چارچوب برجام برگردد، باید تحریم‌هایی را که در خود برجام مشخص شده چه هستند لغو کند، تحریم‌هایی را که در دوره ترامپ به‌عناوین دیگر تصویب شد باید لغو کنند و البته یک سری تحریم‌های جدیدی هم در دوره ترامپ تصویب شد که آنها هم باید لغو شوند، در نتیجه مشخص است که آمریکا باید چه‌کارهایی انجام دهد.

تخت‌روانچی درباره گزارش یکی از رسانه‌های فرانسوی که مدعی شده بود بعد از روی کار آمدن دولت آقای بایدن مذاکراتی از طرف دولت جدید با این دیپلمات کشورمان در واشنگتن صورت گرفته است، تصیح کرد: خیر، صحت ندارد، ما هیچ مذاکره مستقیمی با آمریکایی‌ها نداشتیم. چیزی که عرض می‌کردم این بود که مسئولین وزارت خارجه آمریکا و سخنگوی وزارت خارجه این کشور اعلام کردند سیاست فشار حداکثری شکست خورده است، بنابراین این را باید در عمل اثبات کنند صرفاً به‌حرف نمی‌شود.

نماینده ایران در سازمان ملل همچنین تأکید کرد: سیاست ما در ارتباط با استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای روشن است، ما بارها اعلام کردیم که عضو ان‌پی‌تی هستیم و فتوای رهبری هم روشن است، سلاح‌های هسته‌ای در دکترین دفاعی ما جایی ندارد و بنابراین موضع ما در این زمینه کاملاً روشن است که ما نه به ساخت سلاح هسته‌ای علاقه داریم و نه به‌سمتش می‌رویم، در عین حال به‌عنوان عضو ان‌پی‌تی لازم است که از مزایای این معاهده برخوردار شویم و مزایای آن این است که به‌صورت کامل از انرژی هسته‌ای به‌صورت صلح‌آمیز استفاده کنیم.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پایگاه تحلیلی خبری تعاون

خوش آمدید

ورود

ثبت نام

بازیابی رمز عبور